Pianka ESD – opakowania ESD

Pianka ESD to inaczej pianka antystatyczna – czyli zapobiegająca przenoszeniu ładunku elektrostatycznego pomiędzy dwoma urządzeniami elektronicznymi. Znajduje szerokie zastosowanie w pakowaniu i transporcie sprzętu wrażliwego na wyładowania elektrostatyczne.

Jeżeli szukasz tego typu rozwiązań – w Protective Foam Solutions wykorzystamy piankę ESD, aby wykonać dla Ciebie wkłady do walizek i różnego rodzaju opakowań. Skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę.

Dowiedz się więcej o piankach ESD

Zastosowanie pianki ESD

Jak już wspomnieliśmy, pianka ESD nie tylko rozprasza ładunek elektrostatyczny, ale również jest miękka i nie rysuje powierzchni. Do czego można ją wykorzystywać?

  • Przekładania i rozdzielania magazynowanych urządzeń.
  • Produkcji opakowań i wkładów ESD, które stosuje się podczas pakowania i dystrybucji urządzeń elektronicznych.
  • Wykładania stanowisk pracy przy których są pakowane lub montowane urządzenia elektroniczne.
  • Produkcji opasek antystatycznych dla pracowników, które rozpraszają ładunek nagromadzony w ich ciałach.

Czym jest pianka ESD?

Wykonana z tworzywa sztucznego pianka ESD służy jako materiał rozpraszający ładunek elektrostatyczny w magazynowaniu i transporcie urządzeń elektronicznych. Oprócz właściwości antystatycznych pianka ESD charakteryzuje się również miękkością, dzięki czemu nie rysuje powierzchni urządzeń wykonanych z delikatnych materiałów – najpopularniejszym przykładem będą tu ekrany LCD.

Dlaczego ochrona antystatyczna jest tak ważna?

Wiele urządzeń elektronicznych, szczególnie tych, które zawierają układy scalone, jest bardzo narażonych na wyładowania elektrostatyczne, czyli nagły i chwilowy przepływ prądu. W większości przypadków są one dla człowieka niezauważalne, jednak w co wrażliwszych przypadkach urządzeń elektronicznych mogą spowodować częstsze występowanie usterek lub nawet całkowitą awarię. Zastosowanie pianki ESD niweluje występowanie wyładowań, zapewniając bezpieczeństwo urządzeń elektronicznych, które są przygotowywane do wysyłki lub magazynowania.

Miniaturyzacja – zwiększone ryzyko uszkodzeń w wyniku wyładowań

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że obecnie w galopującym tempie postępuje miniaturyzacja układów i podzespołów w elektronice. Niestety sprzyja to poważniejszym uszkodzeniom w wyniku wyładowań elektrostatycznych, co może prowadzić do dużych strat finansowych. Dlatego pianka ESD jest dziś w produkcji i dystrybucji urządzeń elektronicznych w zasadzie niezbędna.

Pianka ESD w Protective Foam Solutions

W naszej ofercie znajdują się zarówno pianki, które dają podstawową ochronę antystatyczną, a także specjalistyczne pianki rozpraszające oraz przewodzące ładunki elektryczne.

Zajmujemy się produkcją między innymi wkładów do walizek oraz opakowań ochronnych. Specjalnie na Twoje zamówienie wykonamy wkłady do opakowań lub walizek, które idealnie będą odpowiadały kształtom i rozmiarom Twoich urządzeń elektronicznych. Przed przystąpieniem do produkcji za pomocą programowania w CAD sporządzamy dokładny model 3D opakowania. Po Twojej akceptacji przystępujemy do produkcji przy użyciu nowoczesnych, precyzyjnych obrabiarek CNC. W zależności od gabarytów i masy Twoich urządzeń zastosujemy odpowiednią gęstość pianki ESD, tak aby jej wytrzymałość była na dostatecznym poziomie. W PFS oferujemy pianki ESD w kolorach różowym i czarnym.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

To materiał wykonany z tworzywa sztucznego, który służy do rozpraszania ładunku elektrostatycznego, szczególnie w magazynowaniu i transporcie urządzeń elektronicznych.

Jest to właściwość materiału, która zapobiega gromadzeniu się ładunku elektrostatycznego. Pianki antystatyczne są kluczowe w ochronie urządzeń elektronicznych przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wyładowania elektrostatyczne.

Oprócz rozpraszania ładunku elektrostatycznego pianka jest miękka i nie rysuje powierzchni delikatnych materiałów, takich jak ekrany LCD.

Używane do pakowania i dystrybucji urządzeń elektronicznych, wykładania stanowisk pracy oraz do produkcji opasek antystatycznych.

Polityka prywatności

Specjalistyczne treści

Pianka XPE czy EVA?

Pianka XPE czy EVA?

Wybór odpowiedniego rodzaju tworzywa do konkretnego zastosowania może być kluczowy dla sukcesu Twojego projektu. Pianki XPE i EVA to dwie popularne opcje, które od lat…
Różnice między pianką PE a pianką EVA

Różnice między pianką PE a pianką EVA

Pianka EVA często jest błędnie utożsamiana jako szczególny rodzaj pianki polietylenowej PE. Tymczasem różnice pomiędzy tymi dwoma materiałami są znacznie bardziej istotne. W nowym wpisie…
ARPLANK – polietylenowa pianka niesieciowana

ARPLANK – polietylenowa pianka niesieciowana

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy doskonałe właściwości pianki polietylenowej niesieciowanej i pokazujemy, jak może zostać ona wykorzystana. Coraz częściej używa się jej bowiem do zabezpieczania różnego…

Szybki kontakt

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami i uzyskaj interesujące Cię odpowiedzi